Župný športový deň BSK pre stredoškolákov pozýva súťažiacich na Mladú Gardu

Župný športový deň BSK pre stredoškolákov pozýva súťažiacich na Mladú Gardu

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so športovými zväzmi a klubmi aj tento rok privíta športuchtivú mládež z kraja. Podujatie sa bude konať v utorok 4. októbra v Športovom areáli Mladá Garda.

Ďalší ročník je určený pre žiakov stredných škôl sídliacich na území Bratislavského kraja. Všetky školy, ktoré majú záujem o účasť na tomto podujatí, sa musia zaregistrovať prostredníctvom online dotazníka uverejneného na linku nižšie a to najneskôr do termínu 9. septembra 2022 vrátane. Dôležité je s registráciou neotáľať, nakoľko počet športujúcich je obmedzený. Odporúčame preto prihlásiť sa čím skôr a zabezpečiť svojej škole účasť na tomto podujatí. V prípade záujmu presahujúceho kapacity podujatia, bude zaradenie škôl do športových disciplín na základe poradia online registrácie. Účasť na tomto podujatí je bezplatná.

Súťažiť sa bude v najatraktívnejších športoch súčasnosti. Z kolektívnych športoch si dievčatá a chlapci zmerajú sily vo florbalevolejbaleplážovom volejbale a futbale. Zároveň si môžu vybrať atletické disciplíny ako sú beh na 100 m, beh na 800 m, zmiešaná štafeta a skok do diaľky. Dávame šancu zapojiť sa aj nešportovcom v samostatnej vedomostnej súťaži, zameranej na vedomosti v oblasti športu.

Najúspešnejšia škola získa Putovný pohár Michala Nálepku. Súčasným držiteľom pohára je Gymnázium Ladislava Novomeského na Tomášikovej ulici v Bratislave.

Týmto pozývame všetky stredné školy sídliace na území Bratislavského kraja na toto športové podujatie, kde si budú môcť žiaci porovnať svoje sily a vedomosti, športovo sa vyžiť a aj sa zabaviť. Už teraz sa tešíme na vašu účasť.

*Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu propozícií a organizáciu jednotlivých športových disciplín v závislosti od počtu prihlásených športovcov.
*V prípade nepredvídaných udalostí si organizátor vyhradzuje právo konečného rozhodnutia vo všetkých záležitostiach súvisiacich s usporiadaním jednotlivých športových disciplín, a to vrátane jeho prerušenia, odvolania alebo úpravy jeho pravidiel.