Videogaléria

V Bratislavskom kraji nájdete bezmála 1200 kilometrov značených cyklotrás. Vedú popri vodných tokoch, cez lesy a kopce, či popri jazerách. Spoznávať na bicykli môžete nielen krásy prírody, ale aj obdivovať historické a kultúrne pamiatky či ochutnať lokálnu gastronómiu.

Nový cestný obchvat obcí Malokarpatska je jeden z najväčších dopravných projektov Bratislavského samosprávneho kraja. Prinesie zlepšenie dopravnej situácie v regióne, prispeje k zníženiu emisií a zlepší prepojenie územia so susedným Trnavským krajom.

Vďaka záchytným parkoviskám a prestupným terminálom môžete pohodlnejšie prestúpiť na vlak a odviezť sa do cieľa svojej cesty. Teraz máte o dôvod viac nechať svoje auto doma, k vlaku sa priviezť aj autobusom a cestovať na jeden lístok.

Rekonštrukcia, ktorú odštartoval Bratislavský samosprávny kraj v máji 2021, viditeľne napreduje. Jej výsledkom bude vznik ekocentra, ktoré bude prístupné domácim i zahraničným návštevníkom a účastníkom environmentálno-vzdelávacích programov.

Základná škola v Stupave získala eurofondy na desať nových tried

Základná škola kpt. Jána Nálepku v Stupave patrí medzi najväčšie základné školy na Slovensku, aktuálne má viac, ako 1350 žiakov. V Bruseli sa nám podarilo vybojovať financie na jej rozšírenie, vznikne až 10 nových kmeňových tried.

Otvorenie cyklomosta VysoMarch

V sobotu 7. mája sme vám odovzdali významný župný projekt, cyklomost VysoMarch. Vznikol vďaka ukážkovej cezhraničnej spolupráci s Rakúskom. Uprostred mimoriadne krásnej prírody spája obce Vysoká pri Morave a Marchegg. Pozrite si zábery zo slávnostného otvorenia.

Nové športovisko na Strednej športovej škole Ostredková

Bežecký ovál, šprintérska rovinka, ihrisko pre skok do diaľky, do výšky, trojskok, vrh guľou, hod oštepom, diskom a kladivom. Tým všetkým sa pýši nový športový areál Strednej športovej školy na Ostredkovej ulici v Bratislave. Revitalizáciu realizoval Bratislavský samosprávny kraj za takmer 400 tisíc eur.

SOŠ technológií a remesiel na Ivanskej ceste je školou 21. storočia

Dopyt po absolventoch stredných odborných škôl je veľmi veľký, hoci záujem o štúdium tomu ešte donedávna nezodpovedal. Preto Bratislavský samosprávny kraj krok za krokom investuje do stredných škôl a premieňa ich na modernejšie a atraktívnejšie.