Limbach dostane väčšiu základnú školu

Limbach dostane väčšiu základnú školu

Obce v okolí Bratislavy čelia vysokému rastu obyvateľov. Bratislavská župa pomáha starostom a poslancom zvyšovať kapacity na školách a výborný príklad takejto spolupráce je projekt rozšírenia základnej školy v Limbachu.

„Limbach rýchlo rastie. Je pekný, príjemný, uprostred viníc a blízko Bratislavy. Infraštruktúra však nafukovacia nie je a (okrem iného) chýbajú miesta v škôlkach a školách. Našťastie má obec šikovnú pani starostku Adrianu Čechovičovú, ktorá robí všetko pre to, aby rástol spolu s obyvateľmi,“ povedal župan Juraj Droba na pracovnom výjazde v obci.

Súčasná limbašská základná školu s ročníkmi 1 – 4 už obci nestačí. Čoskoro sa však začne budovať prístavba pre druhý stupeň a nová telocvičňa. Z malotriedky sa tak stane plne organizovaná škola s ročníkmi 1 až 9, kapacita narastie až na 230 žiakov. Nárast bude taký významný, že škola prisľúbila pomoc aj mestu Pezinok, ktorá bojuje s podobným nedostatkom miest. Nová limbašská škola tak bude v rámci možností prijímať aj pezinské deti.

„Našou úlohou bolo vyrokovanie peňazí z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) a pomoc pri príprave aj realizácii projektu. A takúto podporu ponúkame každej jednej obci v kraji. Platí však pravidlo, že treba chcieť. Za župu môžem povedať, že je radosť spolupracovať so starostami a poslancami, ktorých práca naozaj baví,“ dopĺňa župan Droba.